Filtruj według

Kategorie
Najnowsze Posty
Zobacz wszystkie

Bokashi – aktywator kompostowy

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Bokashi ProBiotics™ 2 kg
36,11 zł
Free Shipping

Bokashi - najlepszy naturalny nawóz dla gleby! Wykorzystywany do: kompostowania odpadów kuchennych, resztek roślinnych z ogrodu. Aktywator procesów fermentacji, regeneracji i rewitalizacji środowiska. To równie wysokiej jakości nawóz jak dojrzały kompost, ale znacznie mniej wymaga wysiłku.

Bokashi ProBiotics™ 5kg - starter kompostowy EM
83,33 zł
Free Shipping

Bokashi starter kompostowy EM - najlepszy naturalny nawóz dla gleby! Wykorzystywany do: kompostowania odpadów kuchennych, resztek roślinnych z ogrodu. Aktywator procesów fermentacji, regeneracji i rewitalizacji środowiska. To równie wysokiej jakości nawóz jak dojrzały kompost, ale znacznie mniej wymaga wysiłku.

Dostawa po 23 lipca 2021 r

EmFarma Plus -5 litrów EmFarma Plus -5 litrów
 • -5.292683
 • Obniżka
EmFarma Plus -5 litrów
63,29 zł 68,29 zł
Free Shipping

EmFarma Plus: poprawia jakość gleby, higienizacja sadu, neutralizacja odorów, higienizacja pomieszczeń.

EmFarma Plus skuteczniej niż EmFarma przyspiesza rozkład materii organicznej i zwiększa dostępność składników mineralnych.

 

EmFarma 1000 litrów
8 186,99 zł
Free Shipping

Poprawa jakości gleby, neutralizacja odorów, higienizacja pomieszczeń, zaprawianie nasion, ogranicza choroby. Szerokie spektrum działania preparatu pozwala na zastosowanie go w rolnictwie i rewitalizacji środowiska.

EmFarma Plus kanister 10 litrów
95,12 zł
Free Shipping

EmFarma Plus: poprawia jakość gleby, higienizacja sadu, neutralizacja odorów, higienizacja pomieszczeń.

EmFarma Plus skuteczniej niż EmFarma przyspiesza rozkład materii organicznej i zwiększa dostępność składników mineralnych.

 EmFarma Plus™ zdobyła Złoty Medal Targów AGROTECH Kielce (2014r.)

Sklep internetowy ProBioEm oferuje wysokiej jakości probiotyk Bokashi zawierający efektywne mikroorganizmy. To skuteczny aktywator do kompostu, gnojowicy, dzięki któremu można samodzielnie przygotować wartościowy nawóz. Nadaje się do stosowania w warunkach domowych, więc nawet osoby nieposiadającego przydomowego ogródka mogą wyprodukować w niewielkim kompostowniku materię organiczną do wzbogacania gleby na różne drobne uprawy. Powstająca w ten sposób ziemia może być używana do hodowli:

 • warzyw,
 • owoców,
 • roślin ozdobnych,
 • drzew,
 • poprawy jakości gleby,
 • utrzymania właściwej wilgotności wokół korzeni.

Oferowany w sklepie aktywator do kompostownika Bokashi to probiotyk, który ma pozytywny wpływ na cały ekosystem. Zawiera mikroorganizmy stymulujące proces rozkładu.

Jak zrobić kompost z aktywatorem do kompostownika?

Specjalny pojemnik na odpady organiczne w kuchni ułatwia szybkie pozbywanie się resztek organicznych. Kompostownik domowy pozwala na ograniczenie odpadów produkowanych w gospodarstwie domowym, gdyż można je ponownie. Z kolei probiotyk Bokashi z efektywnymi mikroorganizmami umożliwia przetworzenie obierek, resztek dań czy pieczywa w cenny nawóz. Skorzystanie z takiego rozwiązania to dodatkowo istotne wsparcie dla ochrony środowiska naturalnego. W naszej ofercie można od razu kupić specjalny pojemnik przeznaczony do składowania odpadów organicznych. Uzyskany w nim ekologiczny nawóz będzie wspomagać prawidłowy rozwój oraz kwitnienie roślin. Aktywator do kompostownika pozwala na produkcję zasobnej w składniki odżywcze gleby. Do pojemnika z gnojowicą można wyrzucać między innymi:

 • obierki,
 • resztki warzyw i owoców,
 • pozostałości potraw (niezawierające resztek mięsnych),
 • niewielkie gałęzie,
 • skorupki jaj,
 • fusy po kawie czy herbacie.

Należy unikać robienia kompostu z resztek owoców cytrusowych, ponieważ mogą one zawierać szkodliwe dla środowiska i zdrowia konserwanty. Dostępne w ofercie efektywne probiotyki Bokashi, działające jako aktywator gnojowicy, cechują się wysoką skutecznością działania. Na stronie można znaleźć startery kompostowe, kompostowniki oraz pożyteczne bakterie - zapraszamy do składania zamówień.